Od 1 do 5 kwietnia 2019 roku uczniowie klasy 3 ze Szkoły Podstawowej w Sarzynie wraz z opiekunami: p. Teresą Sarzyńską i p. Anną Sławińską przebywali  na „Zielonej szkole”  w atrakcyjnej miejscowości uzdrowiskowej - Rymanów Zdrój. Większość uczestników po raz pierwszy w swoim życiu opuszczała swoich ukochanych rodziców i dom rodzinny na całe 5 dni.

W Rymanowie Zdroju byliśmy zakwaterowani w Domu Wczasów Dziecięcych. W  ośrodku czekały na nas nie tylko ładne pokoje, ale przede wszystkim smakowite posiłki i wspaniały, zawsze życzliwy personel, a pogoda była wymarzona.

Celem wyjazdu dzieci  na turnus  do Rymanowa Zdroju, oprócz nauki i zabawy, było zdobycie nowych wiadomości  i umiejętności  poprzez aktywny kontakt ze środowiskiem społecznym, przyrodniczym, i kulturalnym.

Czwartkowy wyjazd do Centrum Dziedzictwa Szkła  w Krośnie, połączony ze zwiedzaniem, pokazem  produkcji wyrobów artystycznych oraz udziałem w warsztatach, w których uczniowie sami mogli spróbować sztuki dekorowania szkła oraz samodzielnie wybić medal w szkle, był dla dzieci  nie lada przeżyciem. Trzecioklasiści zwiedzili również Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek w Krośnie, gdzie poznali pracę misjonarzy oraz obejrzeli liczne eksponaty i pamiątki z 4 kontynentów: Afryki, Australii, Azji, Ameryki Południowej. Muzeum zgromadziło około 1000 eksponatów, np. wyjątkową biżuterię, egzotyczne instrumenty muzyczne, pamiątki wykonane z traw, liści palmowych, drewna i skóry, a także ubrania i przedmioty codziennego użytku.

Dopełnieniem tygodniowego, aktywnego wypoczynku dzieci były liczne spacery alejkami parkowymi po uzdrowisku, szlakami turystycznymi, ścieżkami przyrodniczymi czy też degustacja leczniczych wód mineralnych. Po dniu pełnym wrażeń podopieczni  uczestniczyli co wieczór  w przeróżnych grach, zabawach i konkursach, zdobywając wiele nagród i zwycięskich dyplomów.

Wspólnie przeżyte chwile na długo pozostaną w pamięci uczniów.

Teresa Sarzyńska

.

logo pl

Plakat

plakat1

Licznik

Odsłon artykułów:
324264

Goście

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Main Page Contacts Search